Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu Tomáš Kopecký posilou Dukly Trenčín !

Autor: Tomáš Kyselica |


Slovenský hokejový reprezentant, dvojnásobný držiteľ najcennejšej klubovej trofeje v histórii hokeja a víťaz striebornej medaily na poslednom helsinskom šampionáte Tomáš Kopecký sa stal čerstvou posilou klubu, z ktorého sa odrazil na ceste za slávou. Počas lock-outu sa dohodol na pôsobení s trenčianskou Duklou.

Dukla neprežíva v súčasnosti naoko úspešné obdobie a veľkou pomocou má byť práve 30-ročný skúsený center z NHL Tomáš Kopecký, aktuálne stále hráč Floridy Panthers. Práve Kopecký patrí medzi najúspešnejších hráčov Slovenska v zámorí, keď sa mu až dvakrát podarilo vyhrať Stanley Cup, čo sa zatiaľ žiadnemu inému slovenskému hokejistovi nepodarilo. Držiteľ SC v drese Detroitu Red Wings a Chicaga Black Hawks posilní počas lock-outu Duklu Trenčín.

„Tomáš Kopecký nám prichádza do Dukly pomôcť. Zatiaľ sme dohodnutí do konca lock-outu, záleží teda na tom, ako sa vyvinie situácia v zámorí. V hre je ešte viacero alternatív, je však isté, že Tomáš si oblečie náš dres už v piatok proti Skalici a ďalej bude pokračovať v Dukle,“ povedal na margo príchodu skúseného centra Andrej Kollár, generálny manažér Dukly. Slovenský reprezentant sa však aktuálne nenachádza v rodnej krajine. „Tomáš je stále na Floride, vo veľmi blízkej budúcnosti sa však vráti späť do Trenčína a v piatok zaručene nastúpi. Nevieme v tejto chvíli povedať, či to bude na päť, desať či dvadsať zápasov. My sme hlavne radi, že sa nakoniec rozhodol, že nám pomôže,“ uzavrel Kollár.

Tomáš Kopecký nastúpil za dorast Dukly Trenčín prvýkrát v sezóne 1995/1996, v ktorej odohral len jeden jediný zápas. V tej nasledujúcej už patril k stálym členom dorasteneckého tímu, čo ho následne rok nato vynieslo do juniorky. V nej v mladom veku zaznamenal dve bodovo úspešné sezóny a na prelome rokov 1999 a 2000 pôsobil celú jednu sezónu aj v seniorskom tíme Dukly, kde v 57 stretnutiach vrátane play-off zaznamenal 7 bodov za 3 góly a 4 asistencie. Po absolvovaní svetových šampionátov do 18 aj 20 rokov si ho v 2.kole z 38.miesta draftu vybral Detroit Red Wings. Kopecký začínal v Amerike najskôr v juniorskej lige, neskôr pôsobil v AHL, kde obliekol dresy Cincinnati a Grand Rapids. Prvý zápas v NHL odohral v sezóne 2005/2006 v drese červených krídel a v nasledujúcich sezónach sa zaradil do základnej zostavy tohto mužstva. Vrcholom pôsobenia v štáte Michigan bol zisk Stanley Cupu v sezóne 2007/2008. Tomáš strávil v Detroite ešte jednu sezónu, aby následne prestúpil do Chicaga na ďalšiu cestu snov. Spolu s Mariánom Hossom totiž zodvihli nad hlavu spomínanú najcennejšiu klubovú trofej. Prišla pozvánka do reprezentácie, účasť na olympijských hrách, prestup k floridským „panterom“ a zisk striebra na poslednom svetovom šampionáte v Helsinkách. 


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Dosiahne Dukla na play off?