Marcel Hossa nastúpi prvýkrát za áčko Dukly, Zošiak z Trenčína odchádza

Autor: mv, foto: Tomáš Somr |


Skúsený 33-ročný útočník Marcel Hossa začal súčasnú sezónu v KHL, za Dinamo Riga odohral 38 stretnutí s bilanciou 7+9. Po odchode z lotyšského klubu trénoval s Duklou a čakal na ponuky zo zahraničia. Keďže sa zatiaľ žiadna z nich nevykryštalizovala na nový angažmán, dohodol sa s vedením trenčianskeho klubu na odohratí dvoch zápasov za svoj materský klub. Na prvý nastúpi už v piatok, 16.januára, proti Žiline.

Marcel naposledy obliekol dres Dukly v sezóne 1997/98, keď v juniorskom tíme v 55 dueloch nazbieral 88 bodov. Pred sezónou 98/99 odišiel do zámoria a hrával vo WHL za Portland, neskôr sa presadil do NHL a v dresoch Montrealu, New York Rangers a Phoenixu odohral v najprestížnejšej súťaži 251 zápasov (33+32). Po návrate do Európy bol jedným z najlepších strelcov v KHL, kde nastupoval za Rigu, Kazaň, Spartak Moskva aj Lev Praha. Slovensko reprezentoval na šiestich MS a troch OH.

„Sme radi, že Marcel sa rozhodol za Duklu nastúpiť, odohrá tak prvé zápasy v seniorskom tíme. Veríme, že diváci sa prídu na nášho úspešného odchovanca a slovenského reprezentanta pozrieť. Jeho ďaľšie pôsobenie je zatiaľ otvorené, všetko bude závisieť od ponúk, ktoré bude mať na stole,“ skonštatoval športový manažér Dukly Jozef Daňo. 

Káder trenčianskeho tímu sa po Novom roku rozšíril o úspešných juniorských reprezentantov, dalo sa teda očakávať, že ich príchod bude znamenať aj ukončenie spolupráce s niektorými hráčmi. „Niektorého z obrancov sme museli uvoľniť, keďže momentálne by nemal miesto v zostave a nemá význam, aby sedel na tribúne. V tíme skončil obranca Ondrej Zošiak, s ktorým sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Po skúške, ktorá trvala do 7.januára, sme sa rozlúčili aj s útočníkom Adamom Bezákom,“ konkretizoval zmeny v kádri Dukly Jozef Daňo.

Ondrej Zošiak mal v 40 zápasoch bilanciu 0+2, v tíme bol s 12 zápornými bodmi najhorším obrancom v hodnotení plus/mínus. Adam Bezák počas mesačnej skúšky odohral šesť zápasov, bez zápisu do streleckej listiny.

 


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Dosiahne Dukla na play off?