Mesto bude prevádzkovať Zimný štadión, Dukla ho dostane za euro

Autor: Tomáš Kyselica |


Dukla Trenčín sa v budúcej sezóne nebude musieť zrejme nakoniec nikam sťahovať a svoje domáce zápasy pravdepodobne odohrá na Zimnom štadióne. Dohoda vyplynula na piatkovej tlačovke, ktorú usporiadal primátor mesta Trenčín Richard Rybníček. Návrh však ešte musí prejsť schváliacim okom poslancov.

Sezóna 2012/2013 je pre Duklu Trenčín na prahu záchrany. Podľa slov primátora Rybníčka bude mesto spravovať Zimný štadión aj v nasledujúcom hokejovom ročníku, pričom zaplatí aj jeho opravu. „Zimný štadión bude pripravený na novú sezónu. Predpokladám, že poslanci 30.júla, kedy som zvolal mestské zastupiteľstvo, schvália takýto návrh: Mesto bude mať v prevádzke Zimný štadión a zároveň som predložil poslancom návrh zmlúv ako pre Duklu Trenčín a.s., tak aj pre Duklu Trenčín n.o., ktoré budú pôsobiť za tých istých podmienok, aké mali minulý rok. Bude ich to stáť 1 € vrátane komerčných priestorov a taktiež vrátane hodín na ľade. Ak to poslanci schvália, do konca augusta by mal byť ľad hotový. Verím, že už dávno pred prvým domácim zápasom Dukly budú hráči trénovať na ľadovej ploche. Sezóna sa potom môže začať,“ povedal primátor Trenčína, ktorý svoje vyjadrenie následne doplnil: „Mesto bude platiť všetky energie a aj opravu Zimného štadióna. Budeme mať všetky pečiatky a dokumenty postavené tak, aby nikto nemohol povedať, že štadión sa nemôže otvoriť. Oprava nás bude stáť 55 000 €, ktoré budeme musieť nájsť v rozpočte. Ako primátor nebudem už ale súhlasiť so žiadnou dotáciou pre Duklu Trenčín, pretože by sa celá záležitosť až moc predražila. O tom ale nerozhodujem ja, všetku zodpovednosť za ďalšiu prípadnú schválenú dotáciu majú poslanci mestského zastupiteľstva.“

Sezóna by sa tak mala začať v Trenčíne bez problémov a ak sa 30.júla návrh schváli, zmluva vstúpi do platnosti. „Zmluva je pripravená od 1.8.2012 do 1.4.2013 s tým, že ďalšie rokovanie s firmou Altis určite budú prebiehať. Altis má záujem o kúpu Zimného štadióna a chce rokovať. Stále si stojím za svojím vyjadrením, že chcem v Trenčíne vybudovať tretiu modernú hokejovú halu na Slovensku. Zimný štadión Pavla Demitru si to zaslúži,“ dodal k návrhu Richard Rybníček.

Doba opravy štadióna sa z niekoľkých mesiacov skrátila len na jeden a Dukla by mohla odštartovať sezónu v septembri na domácom ľade bez problémov. "Veľmi nám so skrátením doby na opravu pomohla firma Altis, ktorá nám poskytla ich vypracované plány a návrhy na opravu, ktorými sme ušetrili 15 000 € a aj veľa času. Preto je možné opraviť Zimný štadión za kratšiu dobu," objasnil Rybníček.

Dukla Trenčín by tak podľa návrhu zmluvy po jeho schválení mala hrávať  v Trenčíne, no letnú prípravu nebude môcť zrejme absolvovať na svojom ľade vzhľadom na opravy, ktoré bude financovať mesto.


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Dosiahne Dukla na play off?