Útok Dukly posilnil skúsený útočník Jozef Stűmpel

Autor: Marián Vychovalý, titulné foto: SITA |


Posilou útočných formácii Dukly sa stal legendárny útočník Jozef Stűmpel. 43-ročný center, ktorý nedávno predčasne ukončil pôsobenie v Nitre, sa s vedením trenčianskeho tímu dohodol na pôsobení do konca sezóny.

„Hneď, ako sme sa dozvedeli o tom, že Jozef v Nitre skončil, prejavili sme o jeho služby záujem. Stále má výbornú prihrávku, je skvelým hráčom do presilových hier a je veľmi silný v súbojoch pri mantineloch. Navyše je to klasický center a my máme ako klasického stredného útočníka iba Troligu. Všetci naši ostatní centri sú prerobení z krídelníkov. Jozef sa bude v utorok hlásiť na tréningu, veríme, že už na zápas proti Popradu bude môcť v našom drese nastúpiť,“ povedal k angažovaniu skúseného útočníka tréner a generálny manažér Dukly Ján Kobezda.

Nitriansky rodák už v mladosti reprezentoval Československo na ME 18 aj MS 20, po ktorých ho v roku 1991 draftoval v druhom kole tím NHL Boston Bruins. Po krátkom pôsobení v nemeckom Kolíne odišiel Stumpel práve do Bostonu, kde odohral počas šiestich sezón takmer 300 zápasov. Potom ešte v najprestížnejšej súťaži sveta obliekal dres Los Angeles a Floridy. Celkovo v NHL odohral 1012 zápasov (202+505). 

Počas výlukovej sezóny obliekal dres Slavie Praha, po definitívnom návrate do Európy pôsobil v Astane (KHL), Minsku (KHL), Spartaku Moskva (KHL) a Karpate Oulu (Fínsko). Od sezóny 2012/13 bol lídrom materskej Nitry, kde bol ešte stále ako 43-ročný veľmi produktívny. V prebiehajúcom ročníku po príchode kanadských hráčov stratil svoju pozíciu v tíme, po odchode z klubu naznačil určité vzťahové problémy medzi ním a trénerom Stavjaňom. Korčule však ešte nehodlal zavesiť na klinec a tak sa rozhodol obliecť dres Dukly Trenčín.

Jozef Stűmpel je skúsený center s vynikajúcim prehľadom v hre a rozohrávkou, je už jedným z posledných hráčov, ktorí ešte uprednostňujú drevené hokejky pred modernými z odľahčených materiálov.

Slovensko reprezentoval na ôsmich MS (vrátane nezabudnuteľného zlatého Goteborgu 2002), a na troch olympiádach.

 Jozef Stűmpel v Goteborgu s Pálffym a Višňovským (foto:TASR)


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Dosiahne Dukla na play off?