Vladimír Kováč odchádza z Dukly, prichádza Matej Kristín

Autor: Tomáš Kyselica |


Hokejový brankár Vladimír Kováč opúšťa po siedmych rokoch trenčiansku Duklu. Vedenie klubu sa s ním dohodlo na rozviazaní zmluvy. Dukla však podpísala zmluvu s brankárom Matejom Kristínom a klub by mal v najbližších dňoch predstaviť aj ďalších hráčov prichádzajúcich do tímu.

„Zmluvu sme rozviazali s Vladimírom Kováčom, ktorému ďakujeme za pôsobenie v našom klube a prajeme mu veľa šťastia v novom pôsobisku. Brankársky post sme doplnili zatiaľ o Mateja Kristína, s ktorým sme podpísali dvojročnú zmluvu vrátane opcie,“ povedal na margo zmeny v kádri Dukly generálny manažér Andrej Kollár.

25-ročný brankár je tak zatiaľ prvým hráčom pri pohľade na zostavu z konca minulej sezóny, ktorý opúšťa Duklu. Pohyby v kádri však ešte nastanú. Kristín je druhou novou tvárou pod Matúšovým hradom po Tomášovi Bokrošovi, ktorý zarezáva s tímom od začiatku prípravy na suchu. Zaručene však nie poslednou. „Zoznam hráčov, s ktorými máme záujem dohodnúť sa, je jasný. So všetkými sme v kontakte a v priebehu najbližších dní sa budeme snažiť ich predstaviť. Mená popredu hovoriť nebudem, všetko má svoj čas,“ skonštatoval Kollár, ktorý na záver svojho tvrdenia ešte doplnil: „Určite máme záujem vyvážiť ešte aj brankársky post a vhodne doplniť aj ostatné dva posty. Všetci hráči na zozname boli starostlivo vyberaní, aby zapadali do koncepcie.“

Vladimír Kováč odchytal svoj prvý zápas za Duklu v sezóne 2005/2006. Postupne sa predieral vyššie a vyššie a odmenou mu bolo pamätné play-off 2007/2008, kedy patril k základným kameňom úspechu vo štvrťfinálovom obrate proti Martinu. Medzi sezónami pendloval v prvoligových kluboch ako Považská Bystrica, Prievidza či Senica. Minulú sezónu už odchytal celú v Dukle. Treba však spomenúť, že počas pôsobenia v Dukle sa zapísal do histórie, pretože ako brankárovi sa mu podarilo dvakrát otočiť so svojím tímom nepriaznivý vývoj play-off série z 0:3 na 4:3. Z týchto ôsmich víťazných stretnutí, ktoré boli kľúčom k historickému úspechu, odchytal práve Vladimír Kováč najviac. Okrem už spomínanej s Martinom sa Dukle s Kováčom v bránke podarilo dosiahnuť podobnému úspechu aj v sezóne 2010/2011.

Novou tvárou v kádri trénera Róberta Kalábera je 22-ročný ilavský rodák Matej Kristín. Fanúšikom hokeja je známy najmä z pôsobenia vo Zvolene, kde strávil niekoľko sezón ako brankár juniorov, ale aj seniorského tímu. V minulej sezóne chytal v prvoligovej Senici, odkiaľ sa presúva do Dukly podľa zmluvy na 2 roky.


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Dosiahne Dukla na play off?