Zomrel tréner a generálny manažér Dukly Trenčín Ján Kobezda

Autor: sita |


Trenčania neodohrajú plánovaný piatkový zápas 41. kola Tipsport ligy 2016/2017 v Košiciach

Veľká tragédia postihla klub najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HK Dukla Trenčín, v piatok 27. januára na následky infarktu zomrel vo veku 41 rokov generálny manažér a tréner mužstva Ján Kobezda. Informuje o tom oficiálna internetová stránka klubu. "Ján Kobezda absolvoval s tímom rozkorčuľovanie, počas ktorého mu prišlo nevoľno. Následne ho previezli do nemocnice, kde však na následky infarktu zomrel," povedal manažér Dukly Eduard Hartmann.

Plánovaný piatkový zápas 41. kola Tipsport ligy 2016/2017 v Košiciach Trenčania neodohrajú. "Autobus s hráčmi, ktorý cestoval do Košíc, sa na ceste otočil a dnešný duel bol zrušený," poznamenal E. Hartmann.

Ilavský rodák začínal s hokejom v Dubnici nad Váhom, robustný obranca si dres Dukly Trenčín prvý raz obliekol v sezóne 1997/1998. V nasledujúcm ročníku skúšal šťastie aj v zámorí, pôsobil v tímoch ECHL, IHL a UHL, potom vo Vítkoviciach, Fínsku, Slovane Bratislave či islandskom tíme Skautafélag Akureyrar.
V najvyššej slovenskej súťaži odohral 198 zápasov s bilanciou 17 gólov, 15 asistencií.

Trénerskú kariéru začal na Islande. V sezóne 2013/2014 získal s juniormi Dukly Trenčín zlaté medaily. Odvtedy sa venoval svojej firme a pokračoval vo vzdelávaní na FTVŠ, kde študoval trénerstvo, špecializáciu ľadový hokej.
Generálnym manažérom trenčianskej Dukly bol od mája 2015, dvakrát tím aj dočasne viedol ako tréner, a to v sezóne 2015/16 a aktuálne aj 2016/17, keď v trojici s Júliusom Pénzešom a Viliamom Čachom nahradili odvolaného Josefa Tureka.

Rodine Jána Kobezdu vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Česť jeho pamiatke!


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Dosiahne Dukla na play off?