Dorastenci Dukly dvakrát zdolali Slovan, v sobotu 389 trestných minút!

Autor: Vladimír Koláček |


Hektický sobotný zápas dorasteneckej extraligy ukončila hromadná bitka, samotný súboj sa skončil víťazstvom tímu Dukly, ktorý vedie trénerské duo Viliam Čacho - Peter Kosa. V nedeľu žlto-červení zvíťazili po nájazdoch, v tabuľke sú druhí.

7.kolo, sobota 24.9.

Dukla Trenčín – Slovan Bratislava 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Góly: 5.Kukuča (Rykov), 14.Haščák (Kukuča, Ilenčík), 16.Wachal (Pelech, Stacha), 19.Luhový (Pelech), 27.Haščák (Kukuča, Rykov), 44.Haščák (Halgoš) – 17. a 27.Lepskij, 48.Kupka

Vylúčení: 16:11 na 2 min + Trebichavský 10+DKZ, Husár 5+DKZ, Pelech 5+ DKZ, Chatrnúch DKZ, Luhový DKZ, Kukuča DKZ, Rykov 10 min, Halgoš 10 min – Ledenev 10+DKZ, Papaj trest v hre, Papaj 5+DKZ, Včelka trest v hre, Vitaloš DKZ, Topor DKZ, Fiala 10 min, Jendek 10 min, Beňo 10 min

Rozhodovali: Krist – Nosek, Jurčiak – 120 divákov

DUKLA: Gabriš – Husár, Stacha, Kňažko, Ilenčík, Pastorák, Trebichavský, Chatrnúch – Wachal, Pelech, Luhový – Rykov, Haščák, Kukuča – Maniaček, Ferenyi, Chromiak – Korčák, Honeček, Halgoš

O výsledku rozhodla hneď prvá tretina, v ktorej dali domáci z 13 striel 4 góly (efektivita skoro 30%) . Rovnako vysokú efektivitu streľby mali aj hostia - 25%, no tí dali jeden gól zo 4 striel.  Prvú gólovú šancu mali hosťujúci hráči, keď jeden z nich osamotený pred bránkou len vyprášil výstroj veľmi dobre chytajúceho Gabriša v domácej bránke. V 5.minúte otvoril skóre zápasu strelou zo spodku pravého kruhu Kukuča, ktorého našiel krížnou nahrávkou Valerij Rykov. V 14.minúte unikol po pravom krídle Kukuča, naservíroval znova krížnu prihrávku na ľavý kruh, odkiaľ vypálil presne Haščák a dal prvý gól svojho hetriku - 2:0.V 15.minúte sa zaskvel hosťujúci brankár Vičan, vyrazil dobrú strelu Chatrnúcha spoza beka. V 16.minúte bol však krátky na teč Wachala, ktorý zužitkoval nahodenie na bránku od Pelecha a upravil na 3:0.  Hostia sa presadili rovnako v presilovke, keď Lepskij vystrelil a puk skončil v domácej bránke. Domáci vzápätí odpovedali dôrazným prienikom malého ale rýchleho a stabilného Luhového po ľavom krídle cez dvoch hráčov hostí, ktorý krížnou strelou na lapačku prekonal po štvrtýkrát hosťujúceho brankára. Následne prišlo k posunutiu bránky, v ktorej už však bol zakotvený puk. Hostia nehrali zle, len máličko strieľali, domáci ich umne vytláčali do rohov, odkiaľ im nehrozilo žiadne nebezpečenstvo.

V druhej tretine navýšili skóre domáci, po nahrávke Kukuču spoza bránky pohotovo zakončil z ľavého kruhu Haščák a bolo 5:1 na začiatku 27.minúty.V 27.minúte unikol asi najtechnickejší hráč hostí Kupka po ľavom krídle, vystrelil, brankár vyrazil len do bránkoviska, kde sa najlepšie zorientoval Lepskij a voľný puk pohotovo dopravil po druhý krát do domácej bránky - 5:2. V oslabení sa nepresadil Rykov s Kukučom po brejku 2/1, ani hosťujúci  Lepskij, ktorý nedorazil puk do odkrytej  časti bránky v 36.minúte. V druhej tretine boli hostia strelecky aktívnejší, prestrieľali domácich 13/4 no gólovo bola remíza 1:1.

V tretej tretine domáci pozorne bránili, početnosť streľby na oboch stranách upadla a šance sa rodili ťažšie. Hostia snáď ani raz nevystrelili pri presilovke za veľa hráčov domácich,  ktorú dostali v 42.minúte. Na 6:2 upravil pohotovou strelou z medzikružia Haščák svojim tretím gólom ponad ležiaceho Vicana v 44.minúte. Došlo k striedaniu brankárov a do bránky hostí nastúpil Sabo, ktorý už do konca neinkasoval. Tesne po skončení presilovky 5/3 sa presadil vo výhode o jedného hráča hosťujúci Kupka, z uhla krásne prestrelil domáceho gólmana, 48. minúta - 6:3. Domáci mali v tretej časti  6 vylúčených, hostia len troch.  Zápas spel ku koncu, zaznel posledný hvizd. Tu však skratoval hosťujúci Papaj, ktorý zozadu napadol do hlavy domáceho Stacha. Okamžite ho zbili dvaja domáci hráči, obe mužstvá naskákali na ľad a namiesto podávania rúk nastalo podávanie pästí. Je len smutné, že rodičia hostí nevnímali zostrelenie domáceho ako faul , ale veľmi ich rozčúlilo, ako môžu dvaja domáci biť jedného ich hráča. Ten faul bol nič neriešiaci, vyplynul z okamžitého skratu a frustrácie hráča, prišiel po závere zápasu a hromadná bitka odmenená kopou vyšších trestov bola tiež úplne zbytočná. Je len začiatok sezóny a ohrozovanie vlastného zdravia, ktoré mnoho krát vyplynie aj z hecovania rodičmi z tribún, je absolútnym nezmyslom. Ide predsa len o šport a zdravie, ktoré by malo byť prvoradé.

Domácim výborne zahral útok Kukuča - Rykov - Haščák a Luhový. Z hostí pochválim výborného Fera Kupku a Lepského. 

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU

*** 

8.kolo, nedeľa 25.9.

Dukla Trenčín – Slovan Bratislava 6:5 sn (1:0, 2:2, 2:3 – 0:0)

Góly: 13.Kňažko (Kováčik, Jakubec), 28.Korčák, 30.Kováčik, 47.Jakubec (Kováčik), 50.Chatrnúch, rozh.nájazd Pelech – 25. a 26.Škultéty, 46.Kupka, 48.Herák, 53.Fiala

Vylúčení: 5:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Lokšík – Rehák, P.Tvrdoň

DUKLA: Dušák – Husár, Pastorák, Kňažko, Ilenčík, Chatrnúch, Trebichavský, Vetrák – Maniačk, Pelech, Luhový – Korčák, Kováčik, Jakubec – Jablonka, Haščák, Rykov – Halgoš 

V nedeľu sa stretli dorastenci Dukly a Slovana v odvete znova v Trenčíne. Hostia si dali pozor na prvú tretinu a odohrali lepší a vyrovnanejší zápas, ktorý sa musel rozhodnúť napokon až v nájazdoch. Prvú väčšiu šancu mali hostia až v 9.minúte, z výbornej pozície na spodku ľavého kruhu netrafil bránku Astaloš.Domáci odpovedali v 12.minúte nastrelením tyčky od modrej Ilenčíkom. Skóre sa podarilo otvoriť pravému bekovi domácich Kňažkovi, ktorého strela skončila v strede bránky, keď mal hosťujúci brankár zakrytý výhľad, 13.minúta - 1:0. Vyrovnať mohol v 20.minúte bombou tesne vedľa od modrej Beňo. Pozorná obojstranná obranná hra nežičila ani gólom, ani veľkým šanciam.

Domáca obrana darovala hosťujúcemu Škultétymu dva góly v rade na začiatku druhej tretiny. Najskôr mu prihrali úplne osamotenému medzi kruhmi a ten nezaváhal, 25 minúta a 1:1.V 26.minúte sa situácia zopakovala, Škultétyho pohotová strela znamenala vedenie hostí. Našťastie pre Duklu prišla rýchla odpoveď v 28.minúte, strela Korčáka z pravého kruhu bola tečovaná a oblúkom skončila v bránke Saba. V 30.minúte vystrelil z ľava Kováčik , puk zasiahol masku brankára a skončil v bránke napriek jeho ukazovaniu , že bol zasiahnutý a domáci šli do šatne znova s jednogólovým vedením.

Tretia tretina sa hrala hore dolu. Ako keby absentovali obrany. Obaja brankári si vybrali slabšiu chvíľku a na ich vrub šlo po jednom góle. Domáci stratili puk v útočnom pásme pri prečíslení v 46.minúte, unikol im Kupka, ktorý s prehľadom zavesil nad lapačku nahor a vyrovnal na 3:3. V 47.minúte v presilovke urobili domáci závar na bránkovisku, kde sa najlepšie zorientoval Jakubec a zvýšil na 4:3. Hostia využili v 48.minúte presilovku, ľahká strela  Hrenáka od modrej prekĺzla okolo lapačky domáceho Dušáka a znamenala vyrovnanie na 4:4. O minútu nevedel Chatrnúch čo s pukom, od ľavého mantinelu ho nahodil na bránku hostí a medzi vyrážačkou  a tyčkou  prekĺzol puk do hosťujúcej bránky po piaty krát. Spravodlivá remíza sa zrodila znovu po veľkej chybe domáceho obrancu na vlastnej modrej, umožnil rýchly  prienik Šandora, jeho strelu gólman vyrazil, na opakovanú od Fialu bol už krátky a tak sa zrodila remíza v 52.minúte - 5:5. Do konca riadnej hracej doby sa už nik gólovo nepresadil, rovnako tomu bolo aj v predĺžení, kde domáci zahodili dvojminútovú presilovku 4/3 a šlo sa do nájazdov. Rozhodujúci 4.nájazd premenil Pelech a zabezpečil Dukle dva body z odvety, ktoré pridali k trom zo soboty.

Dnešný zápas bol úplne vyrovnaný, na strely 32/31, hral sa slušne a neboli sme svedkami žiadneho zbytočného faulovania. Všetci mali záujem hrať hokej a tak to mal Lokšík ľahšie, ako Krist v sobotu.

Vysvetlenie k dosiahnutému gólu

Pravidlo 200 – PRIEBEH HRY / BRANKÁR

I. Ak počas hry vystrelený puk zasiahne brankára do celotvárovej masky, môže

hlavný rozhodca prerušiť hru, ak útočiaci tím nemá bezprostrednú možnosť

dosiahnuť gól.

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU

***

TABUĽKA

PROGRAM A VÝSLEDKY

KANADSKÉ BODOVANIE HRÁČOV DUKLYAnketa - Hlasovanie už skončilo

Dosiahne Dukla na play off?